вул. Артема, 12, оф. 6, Київ, Україна
+38 044 272-44-87
+38 044 272-60-06

09.11.2020

Запрошення до участі у тендері

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» ЗАПРОШУЄ ВАС ПОДАТИ ЗАЯВКИ НА ТЕНДЕР: Технічна підтримка проектних закладів освіти для проведення проектних заходів.

08.07.2020

Запрошуємо вас подати заявки на тендер

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» ЗАПРОШУЄ ВАС ПОДАТИ ЗАЯВКИ НА ТЕНДЕР: Технічна підтримка пілотних шкіл і для проведення проектних заходів. Тендер оголошується в рамках проекту «Підтримка якісної освіти для дітей та підлітків через інклюзивне, безнасильницьке і компетентне навчання в Україні шляхом розширення моделі «Безпечна і дружня до дитини школа». Проект передбачає заходи з підтримки якісної освіти як продовження моделі «Безпечна школа».

03.03.2020

Запрошуємо до участі у тендері

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту»запрошує вас подати заявки на тендер. Тендер оголошується в рамках проекту «Підтримка якісної освіти для дітей та підлітків через інклюзивне, безнасильницьке і компетентне навчання в Україні шляхом розширення моделі «Безпечна і дружня до дитини школа». Проект передбачає заходи з підтримки якісної освіти як продовження моделі «Безпечна школа» Кінцевий термін подачі заявок: дата 17.03.2020 час 10.00 (за київським часом)
Еще

ВИКЛАДАЄМО ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я НА ЗАСАДАХ РОЗВИТКУ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК

ООЖН – освіта на основі життєвих навичок – педагогічна технологія навчання учнів з основ здоров’я. За рекомендаціями ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), ЮНЕСКО (Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури), ЮНІСЕФ (Дитячого фонду ООН), МОН України саме цю технологію слід впроваджувати на уроках з предмета «Основи здоров’я».

Упродовж 2017-2018 навчального року у п’яти групах підвищення кваліфікації КЗ СОІППО відбудуться тренінгові експрес-курси вчителів основ здоров’я за програмою «Методика викладання основ здоров’я на засадах розвитку життєвих навичок». У першій групі – учителів основної школи – навчання відбулось з 4 по 8 вересня.

Викладачі експрес-курсів – регіональні тренери Валентина Миколаївна Успенська та Лідія Анатоліївна Коростіль, кандидати педагогічних наук, доценти кафедри дошкільної та шкільної освіти КЗ СОІППО.

Велика чисельність бажаючих отримати сертифікат педагога-тренера з основ здоров’я (31 учитель брав участь у тренінгових експрес-курсах), помножена на ініціативність та активність педагогів, сприяла злагодженій груповій роботі, творчій навчальній атмосфері. Відпрацьовано методологічні засади курсу основ здоров’я, нормативне забезпечення здоров’яспрямованої діяльності в навчальному закладі, структуру тренінгового уроку, різноманітні інтерактивні методи та прийоми, тренінгові активності.

Саме з цієї навчальної групи розпочато підготовку вчителів до впровадження проекту «Вчимося жити разом», сертифіковане он-лайн навчання за яким всі вчителі основ здоров’я (як основної, так і початкової школи) та класні керівники 10-11 класів мають пройти у 2018 році. Навчання на експрес-курсах передбачало конструювання вчителями уроків-тренінгів для 5-9 класів за темами, які охоплює проект: «Самооцінка і здоров’я людини», «Вчимося приймати рішення», «Стать і статеві ролі», «Упевнена поведінка», «Характер людини», «Цінності – основа характеру» тощо.

Презентація змодельованого уроку-тренінгу та відпрацювання на собі ролі тренера стало контрольним результатом експрес-курсів для кожного вчителя. Підготовлені педагоги здатні до впровадження ООЖН та мають право викладати уроки-тренінги з основ здоров’я.

Довідково

Технологія формування життєвих навичок повною мірою реалізує компетентнісний підхід як за змістом предмета «Основи здоров’я», так і за методами навчання. Життєві навички допомагають людині вести здоровий і продуктивний спосіб життя: адекватно сприймати себе і навколишніх, будувати позитивні міжособистісні стосунки, критично і творчо мислити, приймати відповідальні рішення, розв’язувати проблеми і керувати стресами. Методи, на яких ґрунтується ООЖН є інтерактивними; ними чітко окреслюється цілісний учнівський урок-тренінг. ООЖН має статистично доведену ефективність, тому вона впроваджується в усьому світі, також у країнах Євросоюзу. Щорічна звітність нашої держави перед Глобальним фондом для боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією про навчання учнів початкової, основної, старшої школи за програмами профілактики ВІЛ та формування здорового способу життя на основі життєвих навичок вимагає спеціальної підготовки всіх вчителів предмета «Основи здоров’я», а також вчителів старшої школи з факультативного курсу «Захисти себе від ВІЛ».